• خانه
  • مقالات
  • مقایسه درب‌های کرکره‌ای غلتکی با درب‌های کرکره‌ای دستی

مقایسه درب‌های کرکره‌ای غلتکی با درب‌های کرکره‌ای دستی

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

اگر شما به دنبال یک شکل جذاب و در عین حال مؤثر برای تأمین امنیت منزل و یا محل کار خود هستید، بهترین وسیله برای انجام این کار درب‌های کرکره‌ای غلتکی هستند. درب‌های کرکره‌ای به شکل الکتریکی و دستی وجود دارند، اما چگونه می‌توان تشخیص داد که کدام یک از آنها بهتر است. ما مزایا و معایب هر یک از این دو نمونه درب کرکره‌ای را برای شما بیان می‌کنیم تا بتوانید انتخاب درستی برای خرید و نصب کرکره برقی و یا دستی انجام دهید.

مشخصات درب‌های کرکره‌ای غلتکی الکتریکی

درب‌های کرکره‌ای الکتریکی غلتکی دارای یک موتور کوچک هستند که این درب‌ها را با فشار یک دکمه باز و بسته می‌کنند. این موتور به منبع برق منزل و یا محل کار شما متصل می‌شود و یا برای استفاده از بهره وری کامل از انرژی می‌تواند به یک منبع انرژی خورشیدی متصل شود. درب‌های کرکره‌ای الکتریکی با استفاده از یک سیستم کنترل از راه دور کوچک یا پانل کنترل که در درون محل نصب می‌شوند، کار می‌کنند. مزیت اصلی درب‌های کرکره‌ای الکتریکی در مورد کارکردن آسان آنها است. بدون توجه به جایی که درب کرکره‌ای واقع شده است، شما می‌توانید آن را با فشار دادن یک دکمه دقیقاً همانطور که می‌خواهید باز کنید و یا ببندید.

همچنین، شما می‌توانید درب‌های کرکره‌ای غلتکی الکتریکی را با حسگرهایی تنظیم کنید که به طور خودکار درب‌های الکتریکی را مطابق با زمان روز و شب و یا شرایط آب و هوایی محیط بیرونی باز کنند و یا ببندند. همچنین، اگر در درب‌ کرکره‌ای غلتکی الکتریکی از قطعات با کیفیت بالایی استفاده شود، به طور چشمگیری نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند و مدت زیادی با کمترین نگهداری کار خواهند کرد.

مشخصات درب‌های کرکره‌ای غلتکی دستی

درب‌های کرکره‌ای دستی، نوعی از درب‌های کرکره‌ای هستند که شما آنها را خودتان و با استفاده از یک مکانیسم مانند پیچ خوردن، باز و یا بسته می‌کنید. درب‌های کرکره‌ای دستی به دلیل این واقعیت بسیار محبوب هستند که آنها مقرون به صرفه‌ترین و ارزانترین نوع درب‌های کرکره‌ای غلتکی برای نصب هستند. درب‌های کرکره‌ای دستی به طور مناسبی بر روی درب‌ها و پنجره‌ها نصب می‌شوند و یک سیستم پیچ دهنده و یا میل لنگ در داخل درب یا پنجره قرار می‌گیرد، به طوری که شما می‌توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

تنها موضوعی که باید در مورد درب‌های کرکره‌ای دستی در نظر بگیرید این است که شما باید هر روز به سمت درب‌ها و پنجره‌های خود بروید و درب‌های کرکره‌ای دستی را تا اندازه‌ای که می‌خواهید باز کنید و یا ببندید. اگر می‌خواهید این درب‌های کرکره‌ای دستی را در طول روز تنظیم کنید، باید هر روز به طور جداگانه به سمت هر درب و پنجره بروید، و آنها را به اندازه دلخواه خود بالا یا پایین ببرید که این کار کاملاً وقت گیر خواهد بود. همچنین، درب‌های کرکره‌ای غلتکی دستی در حالی که قابل اعتماد هستند، در مقایسه با درب‌های کرکره‌ای غلتکی الکتریکی نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری دارند تا بتوانند بهترین کارآیی را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *