استفاده از راهبند پارکینگ برای کاربردهای مختلف

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

شرکت ما در میان عرضه کنندگان عمده و تامین کنندگان برتر مجموعه‌های راهبند پارکینگ قرار دارد. به منظور استفاده در پارکینگ‌های بزرگ تجاری و مسکونی، انواع راهبند پارکینگ ارائه شده در مجموعه ما، برای تضمین عملکرد بی عیب و نقص، بررسی و تست شده‌اند. راهبندهای پارکینگ ما با استفاده از مواد با کیفیت عالی مطابق با استانداردهای این صنعت عرضه می‌شوند و علاوه بر این، راهبندهای پارکینگ که ما ارائه می‌دهیم در تمام نقاط با قیمتی مقرون به صرفه در دسترس هستند.

درباره راهبند پارکینگ

راهبند برای کنترل عبور و مرور اتومبیل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. که بیشتر در پارکینگ‌های عمومی و پارکینگ ساختمان‌های بزرگ مسکونی استفاده می‌شود. انواع مختلف راهبند برای محیط‌های مختلف کارایی مخصوص به خود را دارند. این راهبندها را می‌توان به سیستم اتوماتیک پارکینگ متصل کرد و به وسیله آنها عبور و مرور را بدون نظارت اشخاص کنترل کرد و می‌توانند به وسیله کارت و یا کد عمل کنند و اجازه عبور را بدهند. این راهبندها دارای انواع مختلفی هستند مانند، بازویی، ستونی و زنجیری و غیره. هر کدام از این موارد برای مصارف مختلف طراحی شده‌اند.

راهبند بازویی

این نوع دارای یک پایه و یک بازو هستند و برای موارد امنیتی کاربرد ندارند و فقط از این مدل برای کنترل عبور و مرور استفاده می‌شود. بازوی استفاده شده می‌تواند تا طول ۸ متر هم باشد. بالا و پایین رفتن آنها می‌تواند به وسیله دست و یا موتور انجام شود. انواعی که از موتور استفاده می‌کنند، یا الکترومکانیک ۲۲۰ ولت و یا ۲۴ ولت هستند و یا به صورت الکتروهیدرولیکی عمل می‌کنند. انواع الکترومکانیک ۲۲۰ ولتی دارای گیربکس بوده و برای تردد با حجم کم مناسب هستند. مدل‌های ۲۴ ولتی امکان تردد بالا را در کنار نگهداری کم ارائه می‌دهند.

راهبند زنجیری

این نوع از یک زنجیر برای مسدود کردن مسیر عبور استفاده می‌کند. انواع مختلف موتور در این نوع از راهبند قابل استفاده است، اما موتور استفاده شده از نوع ۲۴ ولتی، امکان تردد بالا را فراهم می‌کند و در بین مصرف کنندگان محبوبیت بیشتری دارد. زنجیر در بین دو ستون قرار دارد و داخل هر کدام از ستون‌ها موتور و گیربکس وجود دارد و این مدل هم می‌تواند به سیستم‌های مختلف برای باز و بسته کردن مسیر متصل شود.

راهبند ستونی

این نوع دارای یک ستون استوانه‌ای شکل است که از زمین به بیرون آمده و راه را مسدود می‌کند. برای نصب باید آنها را در زمین قرار داد به طوری که در زمان پایین بودن هیچ برآمدگی قابل مشاهده نباشد. این نوع برای محیط‌هایی که در آنها امنیت مهم است کاربرد دارد. این نوع از روی میزان استقامت طبقه‌بندی می‌شود. دسته بندی آنها از روی میزان مقاومت در مقابل ضربه انجام می‌شود و به دو دسته اصلی هیدرولیکی و الکترومکانیکی تقسیم می‌شوند.

راهبند بلوکی

این نوع از راهبندها مانند یک بلوک فلزی از زمین به بیرون حرکت کرده و کل مسیر را پوشش می‌دهند. به خاطر استفاده از فلزات مقاوم، توانایی تحمل ضربه در آنها بالا است و توانایی جلوگیری از عبور خودروهای سنگین را هم دارند. این نوع برای مراکز امنیتی کاربرد دارد، به طوری که در ورودی پادگان‌ها و مراکز حساس نظامی این وسیله بهترین عملکرد را خواهد داشت.

می‌توان برای انواع راهبند از سنسور ضد برخورد استفاده کرد. این سنسور در زمانی که وسایل و یا موانع در مسیر راهبند قرار داشته باشند از حرکت آن جلوگیری کرده و از وقوع خسارت جلوگیری می‌کند. از طرف دیگر انواع آنها دارای سرعت‌های مختلف هستند. برای محیط‌هایی که در آنها رفت و آمد زیاد است باید از انواعی استفاده شود که سرعت باز و بسته شدن آن بالا باشد تا ترافیک ایجاد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *