در مورد درب اتوماتیک بیشتر بدانید – بخش اول

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

درب اتوماتیک و کرکره برقی را می‌توان در بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌ها پیدا کرد. در حال حاضر در خانه‌های مسکونی اغلب از کرکره برقی برای پنجره‌های خود استفاده می‌کنند و خانه خود را از تابش نور خورشید و ورود افراد محافظت می‌کنند. اینها در میان چیزهایی قرار دارند که هتل‌های مدرن اکنون از آنها استفاده می‌کنند تا محیطی مطلوب را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. همچنین اگرچه هیچ کدام از آنها را نمی‌توان از هتل درخواست کرد، اما مطمئنا می‌توان انتظار وجود آنها را داشت.

مدرک این گفته را می‌توان در نتایج یکی از پژوهش‌های اخیر در مورد سطح اهمیت، انتظار و سلایق مربوط به درب اتوماتیک و نصب کرکره برقی در میان مشتریان پیدا کرد. این پژوهش توسط انجمن آمریکایی سازندگان درب اتوماتیک صورت گرفت. از ۴۴۷ شرکت کننده پرسیده شد که تا چه حد به وجود درب‌های اتوماتیک در مکان‌های مختلف و بخصوص در بیمارستان، فرودگاه، هتل یا متل، ورودی بازارچه، فروشگاه‌های خرده فروشی، ساختمان‌های دولتی، ساختمان‌های اداری، دانشکده و دانشگاه‌ها، رستوران‌های خانگی و رستوران‌های فست فود اهمیت می‌دهند.

تقریبا ۶۰% از پاسخ دهندگان انتظار داشتند که هتل‌ها از درب‌های اتوماتیک برخوردار باشند. همچنین زمانی که از آنها در مورد مکان‌هایی سوال پرسیده شد که انتظار دارند درب اتوماتیک و کرکره برقی داشته باشند اما گاها چنین نیست، بازارچه، هتل، متل و ادارات پست بیش از تمامی موارد ذکر شدند.

بدیهی است که هتل‌ها به اندازه کافی نیاز به درب اتوماتیک را برآورده نکرده‌اند. بی تمایلی بسیاری از دارندگان هتل به استفاده از درب‌های اتوماتیک از عدم درک مزایا، هزینه‌ها و مسائل دیگر مربوط به این درب‌ها سرچشمه می‌گیرد. با استفاده از درک بهتر این مسائل، مدیران هتل می‌توانند با راحتی هرچه تمام‌تر در مورد مفید بودن درب‌های اتوماتیک برای ساختمان خود تصمیم بگیرند.

درب‌های اتوماتیک بیش از هر جای دیگری در ورودی جلوی هتل‌ها نصب می‌شوند، اگرچه برای استفاده در نقاط دیگر هتل مناسب بوده و گاهی اوقات به کار می‌روند. درب‌های اتوماتیک را می‌توان به عنوان بخشی از سازه‌های جدید به کار برد یا این که می‌توان آنها را در ساختمان‌های فعلی نصب کرد. هزینه مربوط به نصب درب‌های اتوماتیک و کرکره برقی به نوع استفاده، سبک و اندازه ورودی بستگی دارد.

انتخاب درب اتوماتیک

به محض تصمیم گیری در مورد این که از درب‌های اتوماتیک و کرکره برقی جدید استفاده یا این که آنها را در ساختمان‌های فعلی خود نصب کنید، کمک جستن از یک تامین کننده نام آشنا و قابل اعتماد بسیار ضروری خواهد بود، شرکتی که می‌تواند ایده‌آل‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین درب‌های اتوماتیک را برای هتل شما نصب کند. اطمینان حاصل کنید که تامین کننده مورد نظر به خوبی با حجم ورود و خروج هتل، نوع کاربرانی که انتظار دارید و ویژگی‌های زیبایی شناختی یا سلایق مناسب برای هتل شما آشنا است.

با توجه به انواع، اشکال و طراحی‌های زیادی که امروزه ارائه می‌شوند، پیدا کردن کرکره برقی و درب اتوماتیکی که با ظاهر منحصر به فرد هر هتلی هماهنگ باشد بسیار ساده است. مهم‌تر از هر چیز، اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده شما از آخرین استانداردها شامل ANSI/BHMA A156.10 استاندارد ملی درب‌های اتوماتیک مخصوص افراد پیاده، پیروی می‌کند.

انواع درب‌های اتوماتیک

بسیاری از مردم در هنگام خرید درب اتوماتیک به دلیل انواع بسیار زیاد آنها سردرگم می‌شوند. به صورت کلی درب‌های اتوماتیک سه نوع دارند: دوسویه، کشویی و تاشو. درب‌های اتوماتیک کشویی: درب‌های اتوماتیک کشویی یکی از بهترین راه‌ها برای مدیریت رفت و آمد دوطرفه هستند. این نوع از درب‌ها را همچنین می‌توان برای کنترل حرکت‌های یک طرفه نیز به کار برد.

درب‌های اتوماتیک کشویی را می‌توان به صورت درب‌های کشویی یک طرفه، دو طرفه و جمع شو پیدا کرد. به صورت کلی، اینها به صورت پکیج کامل هستند و می‌توان آنها را در بالای سر جمع و پنهان کرد. درب‌های کشویی معمولا شامل این موارد هستند: گرداننده، سرگذار، ریل، چرخ، پنل‌های درب کشویی، پنل‌های جانبی، چهارچوب، قفل و سیستم فعالسازی و ایمنی. همچنین چندین گزینه دیگر نیز در دسترس هستند.

درب اتوماتیک دو سویه: درب‌های اتوماتیک دوسویه تکی معمولا برای ترددهای یک طرفه به کار می‌روند. در بیشتر موارد، یک درب برای ورود و یک درب برای خروج به کار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *