اندازه استاندارد درب گاراژ چیست؟

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

آیا فضای داخلی گاراژ شما دارای یک دکوراسیون قدیمی است یا فضای نا‌مناسبی دارد و دارای یک درب گاراژ است که هیچ وقت به درستی کار نمی‌کند؟ حال شما تصمیم به بازسازی و بهبود عملکرد گاراژ خود را دارید. آیا شما می‌خواهید یک گاراژ جدید بسازید که نه تنها فضای پارک خودروی بیشتری را به شما ارائه می‌دهد، بلکه یک ظاهر جدید را هم به خانه بدهد؟ بدون تعویض درب گاراژ ممکن نخواهد بود. برای دانستن نکاتی در مورد بررسی درب گاراژ با ما همراه باشید.

شما تحقیقات جامعی انجام داده‌اید و می‌دانید دیوارها و کف گاراژ را چگونه پوشش دهید و از چه رنگی استفاده کنید. اما یک نکته را باید در نظر داشته باشید، اندازه مناسب درب پارکینگ چقدر است و این نگرانی وجود خواهد داشت که اندازه اشتباه را برای درب پارکینگ خود انتخاب کنید. چه کاری باید انجام دهید؟ این مقاله به شما کمک خواهد کرد اندازه مناسب درب اتوماتیک پارکینگ را پیدا کنید. در اینجا یک سوال باقی می‌ماند، اندازه استاندارد درب گاراژ چیست؟

اندازه درب گاراژ یک لنگه

یک درب گاراژ یک لنگه به صورت استاندارد از ۲۱۵ تا ۳۰۵ سانتی متر متغیر است. اگر یک خانه شخصی دارید و ماشین سواری شما یک خودروی ورزشی، یا یک ماشین خانوادگی سدان است، یک درب پارکینگ با اندازه کوچک‌تر می‌تواند برای شما مناسب باشد.

با این حال، اگر شما در یک خانواده‌ای هستید که افراد خانواده از خودروی سواری شاسی بلند و یا وانت بار استفاده می‌کنند، یک درب گاراژ بزرگ را انتخاب کنید. با این کار وسایل نقلیه بزرگ هم به راحتی می‌توانند تردد کنند. اگر گاراژ خود را بازسازی می‌کنید تا فضای گاراژ شما بهینه‌تر شود، از نصب یک درب گاراژ یک لنگه اجتناب کنید و در عوض از انواع دو لنگه استفاده کنید. با این کار مشکلی در آینده به خاطر اندازه درب پارکینگ نخواهید داشت.

اندازه درب گاراژ دو لنگه

این درب‌های گاراژ دو لنگه برای امنیت گاراژهایی استفاده می‌شوند که خودروهای سواری، چند منظوره و یا شاسی بلند در آنها تردد دارند. این درب‌های گاراژ از اندازه‌های ۲٫۱۵ تا ۵ متر خواهند بود. هنگام خرید درب گاراژ، باید به یاد داشته باشید که این اندازه‌های استاندارد تولید کنندگان درب پارکینگ است و اگر اندازه‌های گاراژ شما با این اندازه‌ها متفاوت باشد، ممکن است مدت زمان ساخت و تحویل درب گاراژ طولانی‌تر شود.

آینده نگری در انتخاب درب گاراژ

اگر شما در حال حاضر یک خودروی شاسی بلند دارید و یا در آینده قصد خریدن یکی از این نوع خودروها را دارید. شما در هنگام طراحی و یا بازسازی گاراژ خود باید تمام جنبه‌ها را در نظر بگیرید. انتخاب یک درب پارکینگ بزرگ‌تر بسیار ساده‌تر خواهد بود تا اینکه بخاطر استفاده از درب کوچک‌تر نتوانید خودروی خود را در پارکینگ پارک کنید، یا اینکه بخواهید در آینده درب را بزرگتر کنید. در صورتی که در یک خانه با تعداد واحدهای زیاد اقامت دارید حتما درب گاراژی بزرگ‌تر از نیازهای فعلی خود در نظر بگیرید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

اندازه درب گاراژ محیط‌های تجاری

طول و ارتفاع یک درب گاراژ استاندارد مخصوص مکان‌های تجاری و ساختمان‌های اداری از اندازه‌های آن برای مکان‌های مسکونی بیشتر است. با این حال، هنگام انتخاب یک درب گاراژ تجاری برای سازمان خود، ابتدا باید تعداد وسایل نقلیه متعلق به سازمان و همچنین اندازه وسایل نقلیه را بررسی کنید.

اگر شرکت شما دارای کامیون باشد، باید درب را بگونه‌ای در نظر بگیرید تا به اندازه کافی بزرگ باشد تا همه وسایل نقلیه بتوانند به راحتی از آن عبور کنند. اندازه بزرگ‌ترین وسیله نقلیه سازمان و یا شرکت شما کمکی خواهد بود تا بتوانید اندازه گیری صحیح برای درب پارکینگ سازمان خود داشته باشید.

نکته! اطمینان حاصل کنید پارکینگ شرکت شما در قسمت ورودی جای کافی برای درب مورد نظر شما را داشته باشد تا در زمان نصب با مشکل روبرو نشوید. قبل از اینکه درب را سفارش دهید، سعی کنید از نمونه واقعی آن بازدید کنید. با این کار نکات قوت و یا ضعف محصول را قبل از انجام سفارش خواهید دید و می‌توانید آنها را در طرح خود اصلاح کنید تا با نیازهای شما هماهنگ باشد. مهم‌تر از همه، شما باید اطمینان حاصل کنید که اندازه و نوع درب گاراژ جوابگوی نیازهای فعلی و آینده شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *