کرکره برقی

درب اتوماتیک کرکره ای

از پرکاربرد ترین سیستم های درب اتوماتیک، درب های کرکره ای می باشند. کرکره های برقی نسبت به دیگر سیستم های درب اتوماتیک هم از نظر قابلیت و هم از نظر قیمت موقعیت خیلی خوبی در بین مصرف کنندگان دارد و با استفاده از تیغه های آلومینیومی، پلی کربنات و گالوانیزه در شکل های مختلف و طرح های جالب و با تنوع بسیار زیاد تولید و وارد بازار می شوند. تیغه های قوس دار و مدل های دیگر همچون این موارد با تنوع زیاد رنگی و کیفیت بسیار بالا، می تواند به راحتی در نمای ساختمان استفاده شود.

استفاده از کرکره برقی

به علاوه ی تمامی این موارد مصرف کنندگان می توانند بر روی تیغه ها توسط دستگاه لیزری هر چیزی که مد نظرشان باشد با ماندگاری بالا حک کنند. انواع مکانیزم های حرکتی مدرن در درب های کرکره ای برقی، و تغییرات کلی در کرکره های جدید نسبت به کرکره های قدیمی باعث محبوبیت این محصول در بازار شده است. کرکره ی برقی توانسته با داشتن تمامی این قابلیت ها توجه افراد مختلف جامعه را به خود جلب کند و به تولید و فروش گسترده در ایران برسد.

این درب ها در زیبایی خانه ها، مغازه ها، شرکت ها و … با توجه به قیمت مناسب کرکره و کیفیت مطلوب جایگاه ویژه ای را بدست آورده است. همچنین دربین انواع مختلف آنها تیغه های پلی کربنات و رول گیتر از امنیت بسیاری بالایی برخورد دار هستند و ورود کردن به آن ها بسیار سخت است و شاهد استفاده روز افزون این درب ها در منازل، پارکینگ ها، فروشگاه ها و در بسیاری دیگر از اماکن مختلف هستیم. موتور درب های کرکره ای به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند

  • موتور توبولار
  • موتور ساید یا زنجیری

موتور های توبولار برای درب های با تردد پایین و ابعاد کوچک استفاده می شوند.

شرکت ایمن رهرو مفتخر است که توانسته با سالها تجربه و بهره‌گیری از بهترین متخصصین در نصب انواع کرکره برقی رضایت مشتریان را جلب کند.
چنانچه تمایل به نصب هرگونه کرکره برقی دارید با ما در تماس باشید. تلفن : ۸۸۶۵۲۳۸۶ - ۸۸۶۵۲۴۴۵ (۰۲۱)

Tubular engine

نحوه عمل کرد موتور های توبولار برای درب کرکره ای

این موتورها به صورت استوانه ای بوده و در داخل شفت یا لوله قرار می گیرد و به وسیله مبدل ها به لوله متصل می شود و با حرکت موتور لوله هم شروع به چرخش می کند و در نتیجه تیغه ها که به لوله پیچ شده اند شروع به جمع شدن به دور لوله می کنند و درب کرکره ای شروع به باز شدن می کند. موتورهای توبولار به علت میکرو سوئیچی که دارد اگر برای درب کرکره ای با تردد و ابعاد بیش حد مجاز موتور توبو لار استفاده شود داغ می کند و از کار می افتد و به زمان چند ساعت نیاز دارد تا خنک شده و به کار بیفتد، هم چنین از عمر مفید موتور کاسته می شود در عین حال سزعت موتور به هنگام باز و بسته شدن درب کرکره ای کم شده و موتور موقع کار کردن به اصطلاح زوزه می کشد.

موتورهای ساید زنجیری چینی و موتورهای گیربکسی برای درب کرکره ای با تردد بالا و ابعد بزرگ استفاده می شود.

توضیح مختصری درباره انواع درب های کرکره ای

Rolling shutter doors

درب کرکره پارکینگی

به درب های گفته می شود که در ورودی پارکینگ یا ورودی رمپ های که دارای محدودیت فضا می باشند استفاده می شود.

Industrial shutters

درب کرکره صنعتی

موارد استفاده این نوع دربها برای انبارها، سوله ها و پارکینگ هایی با ابعاد بزرگ می باشد.

Door shutter shop

درب کرکره مغازه ای

دربهای مغازهای قدیمی که به صورت دستی حرکت می کردند منسوخ شده و درب های اتوماتیک کرکره ای جایگزین شده است.

لوازم جانبی کرکره برقی

کرکره برقی دارای دو تکیه گاه می باشد که یکی سمت موتور و دیگری در سمت مقابل است. جزیی از این تکیه گاه اندکپ نام دارد که موجب سهولت در امر چرخش کرکره برقی می شود. محل قرار گیری آن در انتهای محور اصلی است و بارکرکره را از یک سو حمل می کند. اندکپ سیستم را در راستاهای افقی و عمودی مهار کرده و تنها اجازه ی دوران حول محور کرکره را می دهد.

انواع اندکپ ها :

کرکره برقی دارای دو تکیه گاه می باشد که یکی سمت موتور و دیگری در سمت مقابل است. جزیی از این تکیه گاه اندکپ نام دارد که موجب سهولت در امر چرخش کرکره برقی می شود. محل قرار گیری آن در انتهای محور اصلی است و بارکرکره را از یک سو حمل می کند. اندکپ سیستم را در راستاهای افقی و عمودی مهار کرده و تنها اجازه ی دوران حول محور کرکره را می دهد.

اندکپ های فلزی (همراه با یاتاقان) : این نوع اندکپ ها معمولا از یک یا چند پولک و محور فولادی تشکیل شده اند. یکی از پولک ها به دهانه لوله ( محور کرکره ) با جوش یا پیچ متصل شده و بقیه پولک ها داخل لوله میمانند و سر دیگر اندکپ داخل یاتاقان قرار میگیرد، در این اندکپ ها یاتاقان بر روی دستک یا صفحه ی متصل به شاسی کرکره با پیچ نصب میشود .

اندکپ های بلبرینگ سرخود همراه ستاره ای (اندکپ های پی وی سی) : در این نوع اندکپها دو بلبرینگ در محور آن و زیر پوشش پی وی سی قرار گرفته و سر دیگر محور اندکپ درون ستارهای قرار می گیرد. ستاره ای روی صفحه ی متصل به شاسی کرکره با پیچ یا جوش کردن متصل میشود. این نوع اندکپ هارا فقط با پیچ یا پرچ کردن میتوان در لوله نصب کرد. از مزیت آن میتوان به استفاده از خار در آن اشاره کرد.

مزایای درب کرکره ای

درب کرکره ای نسبت به انواع دیگر درب های پارگینگی (ریلی،دولنگه و تک لنگه) از لحاظ قیمت مقرون به صرفه می باشد (با در نظر گرفتن ساخت درب های فلزی) و فضای اشغالی آن در پارکینگ صفر است. از دیگر مزایای درب کرکره ای می توان به تنوع در رنگ و نوع تیغه ها اشاره کرد که نسبت به نما و نوع کاربری ساختمان (تیغه های امنیتی) تیغه ی مورد نظر را انتخاب نمود.

نحوه ی عملکرد ساید زنجیری چینی و موتورهای گیربکسی برای درب کرکره ای

موتورهای ساید زنجیری و موتورهای گیربکسی به صورت شفت مستقیم کار می کنند، این موتور ها در یک سمت درب کرکره ای بر روی پایه ها قرار می گیرند و به وسیله میل ترانس و پولکی به داخل لوله متصل می شوند و با چرخش موتور نیرو از طریق میل ترانس پولکی به لوله منتقل شده در نتیجه لوله و تیغه متصل به لوله شروع به چرخش به دور خود می کند و درب کرکره ای شروع به باز شدن میکند.این نوع موتور ها به دلیل شفت مستقیم بودن، برای درب کرکره ای با ابعاد و تردد بالا استفاده می شود.

نحوه انتخاب موتور با توجه به ابعاد، تردد و پیشنهاد کارشناسان شرکت ایمن رهرو صورت می گیرد. درب های کرکره ای دارای مصرف های مختلفی است که شامل درب های اتوماتیک پارکینگی، مغازه ای، پنجره ای و صنعتی می باشد. هرکدام از این نوع درب ها نسبت به کار برد خود از تیغه، موتور و متعلقات مخصوص به خود برخوردار می باشند. انتخاب نوع موتور به تعداد تردد و ابعاد درب کرکره ای،بستگی دارد.

German gearbox
موتور گیربکسی آلمان
Chinese motorcycle
موتور ساید چینی

انواع درب های کرکره ای

Transparent shutter

کرکره شفاف

خانه درب اتوماتیک امنیتی با تیغه پلی کربنات کاتالوگ درب اتوماتیک امنیتی پلی کربنات این تیغه ها، تیغه شفاف نیز

بیشتر بدانید

قطعات تشکیل دهنده درب کرکره ای

تیغه

موتور و خلاص کن موتور

دیگر قطعات