۷ مشکل رایج درب گاراژ و دلیل وقوع آنها

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

یک گاراژ که خودروی شما را از گرمای طاقت فرسای تابستان در امان نگه می‌دارد و در برابر بارندگی‌های متناوب محافظت می‌کند، ارزش هر خانه‌ای را می‌تواند افزایش دهد. با این حال، اگر درب گاراژ به درستی کار نکند، میزان زیادی از این ارزش از بین می‌رود. مهم است که بدانیم چگونه یک درب بازکن درب گاراژ خراب را تعمیر کنیم. در زیر لیست هفت مشکل رایج لیست شده است که اغلب می‌تواند منجر به تعمیر درب کرکره ای اتوماتیک گاراژ ساختمان مسکونی شما شود:

 

عواملی که باعث اختلال در عملکرد درب گاراژ می‌شود

مشکلات مربوط به موقعیت سنسور

یک درب گاراژ که به درستی کار می‌کند به سادگی تنها با فشار دادن یک دکمه بر روی ریموت درب بازکن باز و بسته می‌شود. با این حال، زمانی که موقعیت سنسورها نامناسب است یا گرد و خاك و آوار مانع عملکرد موثر آنها می‌شود، این کار عملا غیرممكن می‌شود. مسئله هماهنگی بین سنسورها برای کسانی که به طور ناگهانی به آن ضربه زده یا با آنها برخورد می‌کنند، مرتبط است اما نگهداری‌های منظم از درب اتوماتیک گاراژ می‌تواند این مشکلات را بلافاصله تشخیص دهد.

مشکلات مربوط به کنترل از راه دور درب گاراژ

خود کنترل از راه دور ممکن است دچار مشکل شود، باتری‌های کنترل از راه دور ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند یا یک کلید که ممکن است خراب شده باشد. از طرف دیگر بررسی فیوز مدار کنترل ممکن است وضعیت ثانویه را بهبود بخشد، این راه حل‌های خانگی همیشه بهترین ایده نیستند. با توجه به ملاحظات ایمنی، بهتر است با یک شرکت آشنا با تعمیر درب گاراژ مسکونی تماس بگیرید.

درب‌های چسبنده

برخی از درب‌های گاراژ فارغ از اینکه به صورت دستی یا با کنترل از راه دور باز و بسته شوند، می‌توانند در برخی مواقع به هنگام حرکت به سمت بالا یا پایین دچار مشکل شوند. این معمولا مرتبط با عدم تعمیر و نگهداری مناسب، که معمولا شامل اقدامات ساده‌ای مانند روغن کاری و یا پاکسازی هر گونه گرد و خاک و یا موارد دیگر است، می‌شود. این‌ها بخشی از عملیات نگهداری هستند که توسط کسانی که با تعمیرات درب گاراژ آشنا هستند، انجام می‌شود.

مشکلات مربوط به هماهنگی

یک درب گاراژ به هیچ وجه حرکت نخواهد کرد، مگر اینکه تیغه‌ها قادر به حرکت بدون محدودیت در مسیر خود باشند. هنگامی که مشکلات این چنینی به وقوع می‌پیوندند، ممکن است محدوده‌ای خالی بین ریل و تیغه مشاهده کنید یا ممکن است ریل‌ها خم شده باشند. درب ممکن است در یک دچار حرکت با ارتعاش و لرزش باشد. در هر صورت، تعمیرات این موارد به طور حرفه‌ای توسط متخصصین انجام می‌شود، زیرا پیچ‌ها و مهره‌ها باید در درب‌های بسیار سنگین شل شوند.

درب‌های پر سر و صدا

درب گاراژ باید با حداقل سر و صدا باز و بسته شود. اگر اینگونه نباشد، صاحبان خانه ممکن است یک زنگ هشدار دلهره‌آور بشنوند که باید فورا به آنها توجه شود. افرادی که به طور منظم از درب گاراژ خود نگهداری می‌کنند معمولا کمتر با این اتفاق مواجه می‌شوند زیرا تمیزکاری یا روغنکاری مسیرها در طی فرآیند بازدید انجام می‌شود.

گرم شدن و سوختگی در کابل برق ورودی

در برخی موارد، کابلی که به موتور بالابر درب گاراژ متصل می‌شود، ممکن است فرسوده شود. این موردی است که نباید نادیده گرفته شود، زیرا می‌تواند در نهایت منجر به ایجاد اختلال در روند کارکرد درب شود. این ممکن است در نهایت باز و بسته کردن درب را دچار مشکل کند. این موردی است که می‌تواند طی روندهای تعمیر و نگهداری منظم بررسی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *