مزایا و معایب درب اتوماتیک

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

درست مانند هر وسیله مدرن دیگری، درب اتوماتیک به شکل روز افزونی در خانه‌ها و همچنین ملک‌های تجاری به یک ضرورت تبدیل شده است. آنها راحتی و کارایی بسیار زیادی را فراهم می‌آورند، و در عین حال چندین مزایا دارند تا دسترسی به خانه یا ساختمان‌های تجاری بسیار راحت‌تر شود. درب شیشه ای اتوماتیک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارد. در این مقاله، ما تعدادی از مزایا و معایب درب اتوماتیک را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید تصمیمی آگاهانه بگیرید. بدون هیچ چیز بیشتری به سراغ لیست می‌رویم:

مزایای درب اتوماتیک

انتخابات زیاد در مورد سبک آنها

یکی از بهترین چیزها در مورد درب‌های اتوماتیک این است که آنها را می‌توان در سبک، شکل و طراحی‌های گوناگونی پیدا کرد. این نکته نه تنها باعث زیبایی بیشتر ساختمان مسکونی یا تجاری شما می‌شود، بلکه همچنین باعث بهبود عملکرد آن نیز می‌شود. آنها را می‌توان در سه شکل کلی یعنی دو سویه، کشویی و تاشو به دست آورد.

زمانی که یک درب اتوماتیک را انتخاب می‌کنید، یک چیز غیرقابل انکار است، لازم نیست زیبایی را فدای عملکرد کنید. علاوه بر این، آنها را می‌توان با مواد سخت، مقاوم و بادوام مانند آلومینیم، فولاد، فایبرگلاس و چوب پیدا کرد، که باعث بهبود یا کامل شدن سبک منحصر به فرد هر خانه یا کسب و کاری می‌شوند.

راحتی

درب‌های اتوماتیک به هیچ تلاش انسانی نیاز ندارند تا کار کنند. آنها همچنین به راحت شدن از سختی و اذیت باز کردن درب‌های نسبتا بزرگ هم کمک می‌کنند. به علاوه، از آنجا که به کار انداختن آنها به استفاده از دست‌ها نیازی ندارند، آنها دسترسی بی نظیری را برای افراد کهنسال، معلول و بچه‌های کوچک فراهم می‌آورند. علاوه بر این، آنها برای افرادی که در حال حمل وسایل سنگین، چمدان یا نوزاد هستند بسیار سودمند هستند. همچنین درب‌های اتوماتیک به شما این مزیت را می‌دهند که آنها را به صورت دستی باز یا بسته کنید.

ایمنی و امنیت

در صورت نصب صحیح و نظارت دائمی، درب‌های اتوماتیک محیطی امن و راحت را برای همه فراهم می‌آورند. با در اختیار داشتن یک درب اتوماتیک، می‌توانید مطمئن باشید که درب مغازه شما به درستی بسته شده و از دارایی شما در مقابل سارقان احتمالی محافظت می‌شود. این همچنین به این معنی است که نیازی به قفل‌های اضافی یا سیستم‌های ایمنی ندارید تا سارقان را از وارد شدن به مغازه خود دور نگه دارید.

همچنین می‌توان با کمک یک کد از داخل یا به وسیله یک کنترل از راه دور از بیرون ساختمان به آنها دسترسی داشت. به علاوه، درب‌های اتوماتیک بر طبق بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته می‌شوند، تا به پایین‌ترین سطح نگهداری نیاز داشته باشند و بنابراین در اختیار داشتن و نگهداری از آنها بسیار راحت می باشد.

معایب درب اتوماتیک

نصب و نگهداری

فرآیند نصب درب‌های اتوماتیک نیاز به یک تکنسین حرفه‌ای را ضروری می‌کند تا دقیق و کارآمد باشد. آنها همچنین به نگهداری دائمی نیاز دارند تا عملکرد صحیح آنها تضمین شود، که می‌تواند بسیار گران باشد. این یعنی هزینه‌های آن به محض نصب تمام نمی‌شوند. اگر به تعمیر نیاز باشد، قطعه‌های تعویضی می‌توانند گران قیمت باشند. بعضی اوقات به دلیل نبود برق درب‌های الکتریکی دیگر کار نمی‌کنند، که باعث مزاحمت خواهد شد و شما را مجبور خواهد کرد درب را به صورت دستی باز یا بسته کنید یا به یک تکنسین زنگ بزنید تا به آن نگاهی بیاندازد.

قیمت

درب اتوماتیک پارکینگ مطمئنا در مقایسه با درب‌های دیگر بسیار گرانتر است. آنها ممکن است به دلیل وجود بسیاری از ویژگی‌های اتوماتیک هزینه زیادی را دربر داشته باشند و بودجه زیادی طلب کنند. علاوه بر این، در صورت تعمیرات احتمالی، پول بسیار بیشتری برای تعمیر آنها مورد نیاز است.

تمیز کردن

تمیز کردن درب‌های اتوماتیک سخت‌تر است، از آنجا که بخش‌های داخلی آن مانند فنرها و پیچ‌ها نیز به تمیزکاری و روغن کاری نیاز دارند تا از زنگ زدگی جلوگیری شود. آنها همچنین به خدمات و معایناتی نیاز دارند که باید برای آنها پول پرداخت کنید. درب‌های فلزی نیز به رنگ آمیزی و نگهداری دوره‌ای نیاز دارند تا زنگ نزنند. درب اتوماتیک با چارچوب چوبی ممکن است بعد از مدتی فرسوده به نظر رسد و کار نگهداری را بسیار مشکلتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *