مزایای کرکره برقی – بخش دو

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

همانطور که در قسمت قبلی مقاله مزایای کرکره برقی گفته شد، استفاده از کرکره برقی می‌تواند تاثیر بسزایی در امنیت و کاهش سروصدا داشته باشد در این مقاله نیز به دیگر مزایای کرکره‌ها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

کرکره برقی چگونه بر مصرف انرژی در خانه تاثیر می‌گذارد؟

خورشید موج‌های تابشی با طول موج کم ایجاد می‌کند که به راحتی می‌تواند در شیشه پنجره‌های معمولی نفوذ کند و توسط سطح اتاق جذب شود و سپس دوباره به شکل تابش گرما منتشر شود. در صورت استفاده از کرکره برقی می‌توانیم کنترل بیشتری بر روی نور وارد شده به خانه داشته باشیم در غیر این صورت تابش حرارتی به وضوح توسط لعاب شیشه‌ای جذب می‌شود یا به داخل اتاق بازتاب می‌شود و یک تله گرمایی ایجاد می‌کند!

کنترل هوای داخل خانه

گرما یا سرمای شدید به راحتی در بسیاری از خانه‌ها مستقیما از طریق پنجره‌ها وارد می‌شود، که این میزان برای پنجره‌های معمولی ۱۰ برابر بیشتر از سطوح عایق بندی شده است! استفاده از درب کرکره ای اتوماتیک باعث خواهد شد در تابستان‌ها محیط داخل خانه خنک‌تر باشد و در زمستان‌ها با جلوگیری از خروج گرما، خانه‌ای گرم داشته باشیم و هزینه‌های انرژی کم‌تری را پرداخت کنیم.

 

درب‌های مجهز به کرکره برقی خانه شما را عایق کاری می‌کنند و به سه دسته تقسیم می‌شوند

  • نوارها منعکس کننده نور خورشید هستند و از نفوذ آنها به پنجره شما جلوگیری می‌کنند. این بسیار مؤثر است که سایه بانی بر روی شیشه پنجره خود نصب کنید تا از تابش موج‌های کوتاه به فضای داخلی خانه جلوگیری کنید، به جای اینکه با مشکل ورود حرارت پس از ورود به خانه تان روبرو شوید. ۸۰٪ از تابش موج‌های کوتاه تولید شده توسط سطح خارجی کرکره برقی نصب شده بر روی این پنجره‌ها بازتاب می‌شوند.
  • هر یک از قطعات حاوی هوا یا تزریق پلی اورتان هستند. این عایق اضافی در داخل صفحات موجب کاهش انتقال حرارت تابشی شده و مانع ورود گرما به عقب صفحات می‌شود.
  • هوا بین پنجره و کرکره برقی به دام می‌افتد که اثر پنجره دوجداره را داشته و تاثیر زیادی در جذب هوای گرم یا سرد دارد. مقداری از گرما به پشت نوارها نفوذ می‌کند که می‌تواند حفره هوایی مجاور را گرم کند، اما نمی‌تواند در آن نفوذ کند، تنها مقدار از گرما در جریان‌های کنترلی می‌توانند به شیشه پنجره منتقل شوند که از آنجا می‌توانند به داخل ساختمان وارد شوند.

 

مزایای کرکره‌های غلتکی

مزیت اصلی کرکره برقی غلتکی این است که امنیت داخلی خانه شما را در برابر عوامل مزاحم تامین می‌کند. جدا کردن کرکره‌های غلتکی بسیار دشوار است، زیرا آنها بسیار نزدیک به پنجره نصب می‌شوند و نمی‌توانید آنها را بدون اعمال فشار و سر و صدا جدا کنید. همچنین علاوه بر یک عامل بازدارنده فیزیکی، آنها همچنین یک بازدارنده بصری هستند که ممکن است عوامل مزاحم با دیدن کرکره‌های غلتکی بسته منصرف شده و به مسیر خود ادامه دهند، با علم به اینکه تلاش برای ورود به خانه شما ارزش زحمت و زمان زیادی که باید بر روی آن صرف کنند را ندارد.

امروزه اکثر مردم پنجره‌های خود را با پرده‌هایی می‌پوشانند و فکر می‌کنند که گرما به خانه آنها در تابستان و از خانه آنها در زمستان وارد و خارج نمی‌شود بدون این که بدانند وقتی شیشه گرم می‌شود به راحتی می‌تواند گرما را به فضای مجاور انتقال دهد. ما از کرکره‌های رول پلاستیکی پر شده با فوم استفاده می‌کنیم که تا ۷۰٪ گرمای ورودی به خانه شما در روزهای گرم و ۶۰٪ از گرمای خارج شده از خانه شما در ماه‌های سردتر را مسدود می‌کنند.

نتیجه گیری

استفاده از پنجره‌هایی با کرکره برقی در نقاط مختلف نشان می‌دهد که صرفه جویی قابل توجهی در زمینه انرژی گرمایشی و سرمایشی فراهم شده است، بنابراین صورتحساب‌های انرژی برای مصرف کنندگان و همچنین انتشار گازهای گلخانه‌ای به شدت کاهش یافته است. پنجره‌های مجهز شده به کرکره برقی یک راه حل مقرون به صرفه برای صرفه جویی در مصرف انرژی و عامل بازدارنده برای ورود گرما در تابستان و خروج آن در زمستان است.

همانطور که می‌بینید، مزایای زیادی برای نصب این محصولات در خانه شما وجود دارد. اجازه دهید ما این مزایا را در اختیار شما قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *