در مورد درب اتوماتیک بیشتر بدانید – بخش دوم

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

انواع مختلف درب‌های اتوماتیک وجود دارد که می‌توانند برای شما مناسب باشند. در بخش اول مقاله در مورد درب اتوماتیک بیشتر بدانید، در مورد برخی از انواع درب اتوماتیک گفته شد. در این مقاله به ادامه مطلب خواهیم پرداخت. درب اتوماتیک دوسویه را می‌توان یا به صورت پکیج کامل خریداری کرد یا این که تنها می‌توان گرداننده را به همراه سردر و گشتاور تهیه کرد. آنها را می‌توان در فضای سردر پنهان کرد یا اینکه از سیستم هل دادن و کشیدن بهره برد. محصولات مربوط به درب‌های دوسویه به منظور ورودی‌های تکی، دوتایی یا دوگانه طراحی شده‌اند.

زمانی که این درب‌ها را به صورت پکیج کامل خریداری می‌کنیم، معمولا این موارد را مشاهده خواهیم کرد: گرداننده، سردر، گنل‌های درب، چهارچوب، محافظت از انگشت‌ها، قفل، ریل‌ها، راهنما و سیستم فعالسازی و ایمنی است. زمانی که از پنل‌های درب فعلی استفاده می‌شود، تنها باید یک گرداننده به همراه سردر و گشتاور را تهیه کرد البته به همراه یک سیستم فعالسازی و ایمنی مناسب. در تمامی موارد، ریل‌های رانشی برای محافظت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر درب اتوماتیک به سمت یک مانع محافظتی طبیعی مانند دیوار سر بخورند، سپس می‌توان از این ریل‌ها چشم پوشی کرد.

درب اتوماتیک تاشو: درب‌های اتوماتیک تاشو به عنوان یک گزینه برای صرفه جویی در فضای ساختمان به کار می‌روند و درب‌های تاشو به فضای بسیار کمی برای نصب نیاز دارند، اما باز هم فضای بسیار زیادی را برای رفت و آمد فراهم می‌آورند. درب‌های اتوماتیک تاشو به صورت پکیج کامل عرضه می‌شوند. آنها شامل این موارد می‌شوند: گرداننده، سردر، سخت افزار پاشنه درب، پنل‌های درب، ریل، قفل و سیستم فعالسازی و ایمنی. آنها را می‌توان به صورت درب‌های تاشوی تکی یا دو تکه خریداری کرد.

مصرف انرژی

بیشتر متخصصین بر این باورند که هزینه‌های مربوط به کرکره برقی و درب اتوماتیک پایین هستند. دالان‌های موجود در ورودی ساختمان‌ها می‌توانند گاهی اوقات باعث صرفه جویی در هزینه‌های انرژی شوند، چرا که اجازه کمتری به جابجایی گرما و سرما می‌دهند. بسیاری از شرکت‌ها به این نتیجه می‌رسند که نصب کرکره برقی و درب اتوماتیک باعث صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود، خواه از دالان استفاده کنند یا خیر.

با استفاده از درب‌های اتوماتیک، احتمال باز گذاشتن یا بسته نشدن درب‌ها به صورت کامل از بین می‌رود. هزینه‌های مربوط به درب‌های اتوماتیک بر اساس محیط، میزان رفت و آمد، شرایط و نوع درب اتوماتیک و کرکره برقی تغییر می‌یابند. همچنین گزینه‌های بسیاری برای درب‌های اتوماتیک و کرکره برقی کم مصرف در دسترس هستند.

درب اتوماتیک دوسویه کم مصرف: درب‌های اتوماتیک دوسویه کم صرف برای استفاده‌های هماهنگ با استاندارد یا راحتی مشتریان طراحی شده‌اند. این نوع از درب‌ها معمولا با استفاده از دکمه فعال می‌شوند. چنین چیزی به افراد اجازه می‌دهد مانند درب‌های دستی از آنها استفاده کنند، در حالی که افراد معلول می‌توانند از ویژگی خودکار آنها بهره ببرند. این مجموعه شامل سردر، گرداننده و گشتاور است.

درب‌های چرخان: درب‌های اتوماتیک چرخان به عنوان پکیج کامل ساخته می‌شوند. به صورت کلی، این نوع درب‌ها به صورت چهار لبه، سه لبه و دو لبه ارائه می‌شوند. درب‌های چهار لبه و سه لبه بزرگتر ممکن است شامل یک نمایشگر در وسط خود باشند. درب‌های چرخان معمولا دارای نمایانگرهایی هستند که در هنگام بسته و قفل شدن درب به عنوان حفاظ عمل می‌کنند.

درب‌های چرخان می‌توانند از مرکز یا کناره بچرخند که به اندازه و طراحی بستگی دارد. به صورت کلی، درب‌های اتوماتیک دستی و کوچکتر دارای سیستم چرخش از مرکز هستند. درب‌های اتوماتیک با قطر بزرگتر دارای سیستم چرخش از کناره‌ها هستند. درب‌هایی که قطر کوچکتر دارند معمولا برای موارد ایمنی و کنترل رفت و آمد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نصب درب اتوماتیک

بدون توجه به نوع یا شکل درب، همیشه تکنسین‌های آموزش دیده باید درب‌های اتوماتیک را نصب کنند تا به همان شیوه مورد نظر تولید کننده عمل کنند. موسسات استاندارد به مصرف کنندگان پیشنهاد می‌دهند که از خدمات تکنسین‌های تایید شده در ناحیه خود استفاده کنند. این دسته از تکنسین‌ها می‌توانند کارهای مربوط به نگهداری، تعمیر و نظارت‌های سالیانه را بر روی درب‌های اتوماتیک به انجام برسانند.

به علاوه، تمامی درب‌ها باید به شیوه‌ای طراحی شوند که افراد بتوانند درب را به صورت کامل ببینند و قادر باشند به صورت مستقیم به سمت آن حرکت کنند. داشتن دید کامل نسبت به درب و علائم آن برای افراد بسیار ضروری است. به همین منظور، گردانندگان هتل باید از قرار دادن ماشین فروش، سطل زباله یا موانع بزرگ دیگر در نزدیکی درب جلوگیری کنند تا حواس افراد پیاده را پرت نکنند.

معیارهای استاندارد برای درب‌های اتوماتیک همچنین شامل موارد زیر است:

    • درب اتوماتیک باید هماهنگ با هدف مورد نظر نصب شود و استاندارد ANSI/BHMA A156.10 باید در هر حال لحاظ شود.
    • نگهداری‌های برنامه ریزی شده و بازرسی‌های روزانه کاملا توصیه می‌شوند. اصول بررسی‌های روزانه کاملا به صورت خلاصه درآمده‌اند و می‌توان آنها را از هر ناظر مجاز دریافت کرد.
    • علائم درب باید به صورت کامل رعایت شوند.
    • سیستم‌های هشداردهنده باید به صورت مرتب بررسی شوند تا عملکرد بدون نقص آنها تضمین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *