درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک راه حلی کارآمد و زیبا برای جدا کردن محیط های داخلی ازخارجی، و یا جدا کردن محیط‌های داخلی از هم می باشد. درب اتوماتیک شیشه ای ، همچنین به عنوان یکی از راهکارهای مؤثر برای بهینه کردن مصرف انرژی، تعریف می گردد. به این صورت که با تنظیمات اپراتورِ درب اتوماتیک شیشه ای ، می توان میزان بازشوی لت ها را تغییر داد. این تنظیماتی که متناسب با هوای گرم و سرد صورت می گیرد باعث می‌گردد تا میزات انرژی تلف شده به حداقل مقدار خود برسد. درب های شیشه ای علاوه براینکه به محل مورد نظر زیبایی می بخشند، ولی هدف اصلی این درب ها کاهش مصرف انرژی می باشد و برای ثابت نگه داشتن دمای محل مورد نظر استفاده و به کار گرفته می شوند. امروزه در بیشتر شهر های بزرگ انواع درب های شیشه ای به چشم می ایند.

استفاده از درب شیشه‌ای اتوماتیک در ورودی ساختمان‌ها و جداسازی محیط های داخلی از هم توسط این درب‌ها، نمای بسیار زیبا و خاصی به ساختمان یا محل کار شما داده می‌دهد. از اساسی ترین مزایای این درب ها می توان به کنترل تردد در مکان های خصوصی و عمومی اشاره کرد. درب شیشه ای اتوماتیک قابلیت انطباق با کلیه‌ی سیسستم‌های کنترل تردد را دارا می باشد. بدین وسیله می‌تواند ورود و خروج افراد را کنترل کرده و محدودیت دسترسی ایجاد کند. این درب ها مسئول کنترل و نظارت بر رفت و آمد مردم در پاساژ های بزرگ، بانکها، شرکت های خصوصی و …رادارا هستند.

استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای، برای جداسازی فضاهای داخلی

قطعات تشکیل دهنده‌ی درب شیشه ای اتوماتیک

Glass door components

اپراتور درب شیشه ای اتوماتیک

اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای (شامل باکسی که در آن موتور و متعلقات قرار دارد و لت‌های شیشه‌ها بر روی آن سوار می‌شوند) را برند های مختلف خارجی و داخلی با کیفیت های متفاوتی تولید می کنند. از جمله این تولید کننده کشورهای آلمان، ایتالیا و اسپانیا با کیفیت و قیمت بالا و کشور های آسیایی مانند چین با کیفیت و قیمت پایین تر تولید می‌باشند.

فریم درب اتوماتیک شیشه ای

از جنس آلومینیوم آنادایز شده می باشد. آلومینیوم آنادایز شده با گذشتن از فرایند شیمیایی دارای پوششی می شود که از آن در برابر خوردگی محافظت می کند. فریم‌ها شامل رنگ‌بندی متنوع می باشد تا با انواع نماهای ساختمانی قابل انطباق شود. این فریم ها به صورت فارسی‌بر به هم متصل می‌شوند و در ابعاد ۴ ساانتیمتر و ۸ سانتیمتر برش می خورند.

شیشه ی درب شیشه ای اتوماتیک

شیشه های استفاده شده در درب اتوماتیک شیشه ای از جنس سکوریت می باشد و قابلیت حک کردن لوگو و عکس را دارد. شیشه این درب ها از شیشه ۱۰ تا ۱۲ میلیمتر شفاف هست که فریم دور آن در رنگ های مختلفی تولید و ارائه میشود که معمولا رنگ سفید رایج هست و در مکان هایی مانند هتل ها و نمایشگاه ها استفاده می شود.

نکته‌ای که درباره‌ی درب اتوماتیک شیشه‌ای باید به آن توجه کرد این است که هر کدام از انواع درب شیشه‌ای اتوماتیک مناسب برای مکان‌های خاصی می باشد. برای راهنمایی بهتر و مشاوره‌ی رایگان با کارشناسان شرکت ایمن رهرو تماس بگیرید.

مزیت درب شیشه ای

دیگر نیاز نیست برای رفت و آمد، هر بار درب شیشه ای را باز و بسته کنیم، چون خود قابلیت انجام این کار را دارد. این درب ها در محیط های آزمایشگاهی و ایزوله نیز مورد استقبال و استفاده قرار گرفته اند. این دستگاه با به همراه داشتن موتور ۲۴ ولت در ساختار اپراتور خود توانسته با پایین آوردن استهلاک درب به راحتی فضا را برای تردد های بسیار زیاد میسر سازد. با توسعه یافتن تکنولوژی در تولید درب های جدید باساختار های مختلف، درب های شیشه ای در انواع و ابعاد و طرح های مختلفی طراحی، تولید و به فروش انبوه می رسند.

انواع درب های اتوماتیک شیشه ای

درب شیشه ای اتوماتیک تلسکوپی

این نوع درب‌ها برای اماکنی که محدودیت در عرض و فضا دارند، مناسب می باشد. نحوه‌ی عملکرد درب اتوماتیک شیشه‌ای تلسکوپی به این صورت است که لت ها کوچکتر می‌شوند و هنگام باز شدن بر روی یک دیگر قرار می گیرند تا به این صورت فضای بسیار کمی را اشغال کرده و در نتیجه فضای تردد بیشتری ایجاد نمایند.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

این نوع دربها مناسب برای اماکنی هستند که فضای کافی وجود داشته باشد (یعنی به اندازه ای هرلت در سمت راست یا چپ فضا باشد، تا درب ها به اندازه‌ی ورودی باز شوند).

درب اتوماتیک شیشه ای قوسی

این نوع از درب های شیشه ای اتوماتیک بسیار زیبا می باشند و جلوه ای متفاوتی به ساختمان می بخشند. درب اتوماتیک شیشه‌ای قوسی یا کرو برای هتل ها، بیمارستان ها و ساختمانهایی با معماری ویژه و لوکس استفاده می شود.