بررسی عوامل ایجاد صدای اضافه درب گاراژ

Share on facebook
Share on reddit
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on tumblr

باز و بسته شدن درب گاراژ بدون شک باعث ایجاد سر و صدا خواهد شد، اما یکی از جنبه‌های آزار دهنده که می‌تواند در این درب‌ها رخ دهد این است که با یک درب گاراژ با سر و صدای بیش از حد مواجه شوید. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، می‌تواند مشکلاتی را برای صاحبان خانه‌ها به ارمغان بیاورد، به ویژه اگر شما محل اقامت خود را صبح زود ترک می‌کنید یا در اواخر شب به خانه باز می‌گردید. برای دانستن اینکه چگونه یک درب بازکن درب گاراژ خراب را تعمیر کنیم، به مقاله ما مراجعه نمایید.

 

چرا درب گاراژ من هنگام باز و بسته شدن بسیار پر سر و صدا است؟

نصب کرکره برقی پر سر و صدا برای درب گاراژ می‌تواند به دلیل وجود یک مشکل در یک یا چند قطعه‌ای باشد که آنها را به هم متصل می‌کند. در صورتی که این مورد صادق باشد، باید تعمیر درب گاراژ در اولویت باشد، هرچند قبل از شروع تعمیرات، پیدا کردن منبع تولید کننده سر و صدا می‌تواند بسیار مفید و کارساز باشد. در زیر برخی از این دلایل آورده شده است:

مسائل مربوط به تعادل درب گاراژ

درست مانند انسان که می‌تواند مشکلاتی در ایجاد هماهنگی و تعادل داشته باشد، درب‌های گاراژ باید تعادل کافی داشته باشند که بتوانند عملکرد مناسبی ارائه دهند. باید بررسی کنید که چه عاملی باعث ایجاد سر و صدا توسط درب پارکینگ شما شده است. همچنین آزمایش بررسی تعادل بر روی درب‌های گاراژ ممکن است بسیار ساده باشد، در حالی که می‌تواند دارای خطرات بالقوه‌ای نیز باشد.

انجام این نوع تعمیرات درب گاراژ توسط یک پرسنل با تجربه به شدت توصیه می‌شود. یک درب با عملکرد مناسب به آرامی حرکت می‌کند، اما زمانی که از تعادل خارج می‌شود، می‌تواند سریع‌تر از حد انتظار به سمت پایین حرکت کند.

شل شدگی اتصالات

قطعاتی که درب گاراژ را در کنار هم نگه می‌دارند، دچار استهلاک می‌شوند که به آرامی باعث شل شدگی اتصالات می‌شود که اهمیت عملیات نگهداری و تعمیرات پایه‌ای را برجسته می‌کند. پیچ و مهره‌ها و اتصالاتی که مسیر یا غلتک‌های درب را در کنار هم نگه می‌دارند، باید زمانی که این اتفاق می‌افتد محکم‌تر شوند، اما انجام این کار ساده نیز توسط تعمیرکاران آماتور امکان پذیر نیست. این به این دلیل است که بسیاری از این افراد هنگام تعمیر درب‌های گاراژ پر سر و صدا ممکن است انگشتان دست و پای خود را از دست بدهند.

با کمک یک نیروی کار حرفه‌ای، آنها دقیقا می‌دانند وقتی که صدای اضافه‌ای را می‌شنوند باید چه اقدامی انجام دهند. این ممکن است به طور ساده با روان کاری امکان پذیر باشد، هرچند هنگام کار با درب‌هایی که به عملیات تعمیراتی نیاز دارند، شامل خطرات خاص خود است، ممکن است افراد معمولی که با چنین شرایطی آشنا نیستند به خود آسیب برسانند.

مشکلات درب بازکن

بسته به ترجیح شخصی، سه گزینه جداگانه درب بازکن برای شما وجود دارد. گزینه‌های کمربند پیشران و پیچ و مهره‌ها عملکرد بی‌صدا دارند، پیشران‌های زنجیره‌ای گزینه‌ای ارزان‌تر و با دوام بیشتری را برای شما ارائه می‌دهند. در حقیقت، این سر و صداها در مقایسه با صدایی که از درب‌های معیوب شنیده می‌شوند، بسیار کمتر است.

چرخ دنده‌ها و زنجیرها می‌توانند باعث ایجاد سر و صدا شوند، اما ممکن است کمربند پیشران باعث ایجاد سر و صدا باشد. در هر صورت، انجام هر گونه تعمیرات برای درب گاراژ پر سر و صدای شما می‌تواند یک اقدام خطرناک باشد و شما را در شرایطی بحرانی قرار دهد.

عوامل غلتکی

یکی از اساسی‌ترین مشکلاتی است که می‌تواند باعث ایجاد سر و صدا در درب‌ گاراژ شما شود، غلتک‌هایی است که مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از مردم هنوز از غلطک‌های فلزی استفاده می‌کنند، این بدان معنی است که ریل‌های فلزی که درب بر روی آنها قرار می‌گیرند، می‌توانند باعث ایجاد سر و صدای زیادی شوند. برای جلوگیری از این مشکل و فرار از روانکاری‌های منظم غلطک‌ها، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند از غلتک‌های پلاستیکی استفاده کنند. کاهش سر و صدا، در کنار اتصالات نسبتا ارزان می‌تواند باعث شود عملکرد درب شما به صورت آرام و بی‌صدا باشد.

بهترین گزینه برای تعمیر درب گاراژ

داشتن یک درب گاراژ پر سر و صدا یک مشکلی است که شما نمی‌خواهید با آن روبرو شوید، بنابراین از خدمات شرکت ایمن رهرو استفاده کنید تا با مشکلات مربوط به درب پارکینگ مواجه نشوید. امروز با ما تماس بگیرید و از تعمیرکاران حرفه‌ای استفاده کنید تا مشکلات مربوط به آن را برطرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *